FAQ

Co se nás často ptáte

Plánujete pracovat i se staršími dětmi? 9+?

V první fázi přijímáme jen mladší děti. Začínáme s malou skupinkou, kterou bychom rádi provedli až do konce 5. třídy. Výhledově je možné, že budeme přijímat i starší děti, pro školní rok 2023/24 je to však nepravděpodobné.

Jaké máte výhledy do budoucna?

Pokud bude zájem, může se naše komunitní škola zvětšit. V tom případě bychom rádi výhledově zažádali o zápis do rejstříku, abychom si zajistili financování a taky stabilitu. Děti pak nebudou muset být zapsány v kmenové škole, ale pouze u nás. Pro zápis do rejstříku bychom se museli rozrůst nejen o děti, ale také o průvodce a další pracovníky. K tomuto kroku budeme muset mimo jiné najít vhodnou budovu. Cesta k zápisu do rejstříku je trnitá, ale ne nemožná. Nejdřívější možný termín pro zápis do rejstříku je školní rok 2024/25, realističtější varianta je 2025/26.

I v případě, že bychom se nakonec rozhodli o zápis do rejstříku nežádat nebo nám byla žádost zamítnuta, rádi bychom děti dál vzdělávali v komunitní škole a společně je dovedli na konec prvního stupně.

Pokud najdeme dost spolupracovníků a vhodné prostory, chtěli bychom pokračovat i v druhém stupni. To už je ale hudba vzdálené budoucnosti, kam zatím nedohlédneme.